פינה בצל
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-66-70-298
איזה פתרונות הצללה מתאימים למרפסות

איזה פתרונות הצללה מתאימים למרפסות

הרצון לשמור על שגרת חיים נעימה בבניינים משותפים מחייב את כל הדיירים להתחשב אלה באלה. גם כשהמטרה היא פתרון הצללה למרפסות במבנה בעל מספר קומות, הדרך הטובה ביותר להבטיח מקסימום שביעות רצון של כל הדיירים ומינימום חיכוכים ועוגמת נפש היא תקשורת פתוחה ומקרבת - ובחירה בפרגולה מאלומיניום.

פרגולות אלומיניום מבטיחות שמירה על האינטרסים החשובים של כולם: מי שרוצה לבלות במרפסת שלו גם כשהשמש זורחת במלוא עוצמתה (ובישראל כידוע ישנן שעות רבות שכאלה במשך הקיץ, שהולך ומתארך משנה לשנה, וגם בעונות השנה האחרות ישנם לא מעט ימים לוהטים) זוכה לפתרון אפקטיבי מאוד, ושאר הדיירים יכולים להיות רגועים שכן הנוכחות הנקייה והמדויקת של פרגולת האלומיניום משמרת את המראה היפה של הבניין ולא פוגמת בו.

היתרונות של האלומיניום

שתי האופציות העיקריות כשמחפשים פתרונות הצללה הם פרגולות עץ ופרגולות מאלומיניום. גם עץ הוא חומר גלם פופולרי מאוד, אבל למרפסת בבניין משותף עדיפה אופציית המתכת הקלה והאיכותית.

בין היתרונות המשמעותיים של האלומיניום כחומר גלם באופן כללי ובפרט לצורך הקמת פרגולות:

* משקל קל - מרפסת, בניגוד לקרקע בחצר, לא יכולה לעמוד בעומסים גבוהים מדי, ועל כן המשקל הנמוך של האלומיניום מקנה לו יתרון משמעותי.
* חוסן רב - למרות שהוא קל משקל, האלומיניום הוא חומר חזק ויציב מאוד.
* עמידות גבוהה - ובפרט לקורוזיה. כדאי לזכור שפרגולות נבנות כדי לספק הגנה מהשמש אבל במקביל הן חשופות גם למים וללחות (ובפרט באזורי החוף), כך שהעובדה שאלומיניום לא מחליד הופכת את פתרון ההצללה הזה לארוך טווח.
* מינימום תחזוקה - האלומיניום לא משנה את צבעו בגלל חשיפה לשמש (כפי שקורה לעץ) ובאופן כללי התחזוקה של הפרגולה מינימלית.
* נוח לעיבוד - אלומיניום הוא מתכת חשילה מאוד (רק זהב חשיל יותר), רכה למדי ורקיעה. בהתאם נוח מאוד לעבוד איתה וקל לעצב אותה לצורה הרצויה, כך שכשמחפשים פרגולות בזול אלומיניום הוא המענה המושלם.

פרגולה תלויה - מקסימום שטח פנוי

לקראת בניית פרגולה באופן כללי ישנן כמה החלטות שצריך לקבל ובראשן הבחירה בין פרגולה על עמודים לבין פרגולה תלויה.

במרפסות בבניין משותף תועדף האופציה השנייה, שמשאירה מקסימום שטח פנוי לבני הבית שמן הסתם רוצים לנצל אותו. במקביל פרגולות תלויות גם משתלבות באופן מיטבי בחזית הבניין כך שלא נגרמת פגיעה אסתטית. חשוב להדגיש שתכנון פרגולה תלויה הוא מלאכה מורכבת יותר מתכנון פרגולה על עמודים, ולכן יש להפקיד אותה בידיים מקצועיות ומנוסות בלבד.

האם כדאי להוסיף מנגנון חשמלי?

פרגולה חשמלית היא פתרון פרקטי מאוד בכל מקום ובפרט במרפסת. האפשרות לפתוח ולסגור באופן מידי וללא כל מאמץ את הגג כשהוא מיותר מבטיחה הפקת מקסימום תועלת מהשטח, כך שתוכלו לבלות בו גם בשעות הערב תחת כיפת השמיים ובאוויר הצח, בלי שום חציצה. מצד שני מנגנון שכזה מייקר מן הסתם את הפרגולה - סיבה טובה נוספת לפנות למומחים מנוסים ובעלי יושרה, שימליצו לכם על האופציה המשתלמת ביותר בהתאם למאפיינים הספציפיים שלכם.