פינה בצל
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-66-70-298
איך לשמור על דשא ירוק מסביב לפרגולה?

איך לשמור על דשא ירוק מסביב לפרגולה?

 
באקלים הישראלי גינות רבות מאבדות מחיוניותן בגלל ההשפעה של החום והיובש על הצמחייה. ישראלים רבים שמים לב לכך שבגינותיהם הדשא שנמצא מחוץ לצל של הפרגולה נראה פחות טוב: הוא מתייבש, מצטמק, מצהיב ולעיתים גם נעלם תוך כדי יצירת "קרחות" בשטחים שונים בגינה. ולמרות שרבים נוטים לחשוב בטעות שמדובר בבעיה שאופיינית בעיקר לעונת הקיץ הלוהטת במיוחד, הרי שבמקומות רבים בארץ מדובר בתופעה שאיננה אופיינית דווקא לחודשי הקיץ אלא מתרחשת בכל השנה.
 
ראוי להדגיש שמעבר לעובדה שדשא ירוק נחשב יפה יותר ונעים להתרוצץ או להתיישב עליו, יש לו יתרונות רבים נוספים. כך למשל ההשקייה של הדשא מסייעת לצינון הסביבה הקרובה אליו, לרבות חללי הפנים הסמוכים וכמובן הגינה עצמה. בנוסף, הדשא יכול לסייע בצמצום הצטברות אבק ובוץ ואף לעצור סחף של הקרקע במקרים מסוימים. במילים אחרות – כדי שהגינה תהיה מושלמת לא מספיקה רק פרגולה יפה אלא חשוב גם לטפל בדשא. 
 
אז אם כבר השקעתם בפרגולה יפה, דקורטיבית, חזקה ושימושית – לא תמיד נעים לשבת בה כשמסביבה דשא יבש וצהבהב. בפרט לא כאשר יש אפשרויות שונות לשמור עליו ירוק כל השנה: אם באמצעות הקפדה על שיטות גינון מתאימות, צביעת הדשא או אפילו דשא סינטטי שכמעט לא מצריך טיפול ותחזוקה.

דשא טבעי: מאה אחוז גינון עליכם

אם אתם רוצים שהפרגולה שלכם תעמוד במרכזו של משטח דשא טבעי שיישאר ירוק ויפה כל השנה, עליכם ללמוד כמה עקרונות מתחום הגינון. כך למשל עליכם לדעת בכל כמה זמן צריך לכסח את הדשא, להשקות אותו, באיזו שעה של היממה, וכיצד להימנע מהשקיית יתר או השקיית חסר. חשוב להכיר גם את מערכת ההשקייה הביתית שלכם ולבצע בה פעולות תחזוקה מתאימות, ואפילו ללמוד על בעלי החיים השונים העלולים להזיק לדשא וכיצד להיפטר מהם. 

צביעת הדשא: חמישים אחוז גינון

אחת מן הדרכים לצמצם את הצורך בפעולות גינון ותחזוקה, ובין היתר גם לחסוך במי השקייה, היא באמצעות צביעת הדשא בירוק. ניתן לרכוש לשם כך צבע מיוחד, להשתמש במרסס ייעודי ולהעניק לדשא שלכם מראה ירוק ורענן. כמובן שעדיין מדובר בדשא טבעי שצומח וזקוק להשקייה, כיסוח, טיפול נגד מזיקים וכדומה, אולם במקרה כזה תוכלו לבצע את פעולות הגינון בתדירות מעט יותר נמוכה.

דשא סינטטי: אפס אחוז גינון

אם מה שחשוב לכם בדשא הוא בעיקר המראה שלו, ואין לכם רצון, אפשרות או יכולת ללמוד סודות גינון מקצועיים, תוכלו להתקין בגינה דשא סינטטי שלא ייפגע ממזג האוויר ויישאר ירוק ויפה כל ימות השנה. כך תוכלו לחסוך במים, להימנע משימוש בריסוסים וחומרים כימיים אחרים למיניהם ופשוט ליהנות מן המראה הרענן גם בערבים הצוננים של דצמבר-ינואר וגם בימים הלוהטים ביותר של יולי-אוגוסט.