פינה בצל
A
A
A
A
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם
צור קשר:
השאר פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשר עכשיו: 077-66-70-298
כיצד לתחזק מוצרי אלומיניום

כיצד לתחזק מוצרי אלומיניום

 
בתקופה האחרונה יותר ויותר בתים פרטיים עם גינות בישראל מקבלים אליהם בברכה את האלומיניום. חומר זה התגלה כנוח לעיצוב ולכן אפשר לייצר ממנו פרגולות, גדרות ואפילו לסגור בעזרתו מרפסת או חדר נוסף באופן זמני, למשל בתקופת החורף הקרה. הסיבות לפופולריות הגואה של האלומיניום מגוונות, וביניהן ניתן למנות למשל את העובדה שמדובר בחומר גלם בעל מראה יוקרתי, שיש לו עמידות רבה לאורך זמן, שנחשב נוח לעבודה, ושעלותו נמוכה יחסית לחומרי גלם אחרים המשמשים לבנייה של מוצרים דומים.
 
גם בנושא התחזוקה יש לאלומיניום יתרונות על פני חומרי גלם אחרים. כך למשל האלומיניום הוא חומר גלם עמיד יחסית לפגעי מזג אוויר, לעומת עץ לדוגמה: בעוד שעל העץ ניתן יהיה לראות את סימני הזמן ומזג האוויר, האלומיניום יישאר כמו שהוא, ללא שימון, שיוף או חידוש, ובדרך כלל אף לא יראו שינוי בצבע שלו. גם חלונות אלומיניום המשולבים במוצר יזדקקו לכל היותר לניקוי קל מעת לעת, ומדי מספר שנים ניתן גם לצבוע אותם וכך להעניק להם מראה חדש לגמרי.

תחזוקת מוצרי אלומיניום

בין אם מדובר בפרגולת אלומיניום, גדר או חלון, כדאי לדעת כיצד לשמור על חיי המוצר לאורך זמן. כבכל מוצר וכל חומר גלם, גם במקרה של אלומיניום הדרך הטובה ביותר ליהנות מן המוצר לטווח ארוך היא באמצעות תחזוקה נאותה, ולהלן מספר דגשים שיסייעו גם לכם ליהנות ממוצר האלומיניום שלכם:
 
אבק וחלקיקי לכלוך קטנים מצטברים בעצם בכל מקום בבית, מפרגולת האלומיניום שבגינה, המשך בטלוויזיה בסלון ועד למדפי המטבח. בדרך כלל זה לא נורא ואפשר לנקות אותם בקלות מרוב המשטחים בעזרת מטלית יבשה; אולם חשוב להבין שהזנחה של מסילות ואיזורים מיועדים לפורענות של מוצרים בעלי חלקים נעים, כמו קפיצים של חלונות אלומיניום או מנוע של תריסי גלילה, עלולה להוביל להצטברות של יותר מדי אבק, יותר מדי לכלוך, עד כדי הפרעה ממשית לתנועה. 
 
על כן הקפידו לנקות את האבק באופן קבוע בעזרת שואב אבק מן המסילות הצרות, נקו את החלקים השטוחים (כמו מסגרות החלונות) בעזרת חומרי ניקוי ייעודיים או עם סבון עדין ומים פושרים. אם יש לכם חלון אלומיניום ובו משולבת זכוכית, מומלץ להשתמש בנוזל ניקוי ייעודי שגם יעניק לזכוכית ברק וגם יגן עליה מפני אבק. אם יש לכם חלקים נעים כמו קפיצים ורכיבי תנועה אחרים, התיזו עליהם מדי פעם מעט שמן סיכה על מנת לאפשר להם לנוע היטב.

מה לא לעשות?

אל תשתמשו בסקוץ' לניקוי מוצרי אלומיניום, שכן הוא גס ועלול לשרוט את המשטח ולפגוע בצבעו. בנוסף, לא כדאי להשתמש בחומרי ניקוי הממסים שומנים, משום שהם עלולים להותיר כתמים על האלומיניום. ואם אתם משפצים או צובעים את הבית, כדאי להדביק סלוטייפ על האלומיניום כדי להגן עליו מפני התזות של צבע או מלט – אחר כך יהיה קשה מאוד להוריד אותם מן האלומיניום עצמו.